• YARIM ALTIN
  4.394,00
  % -1,55
 • AMERIKAN DOLARI
  19,7630
  % 0,20
 • € EURO
  21,4798
  % 0,13
 • £ POUND
  24,6451
  % -0,09
 • ¥ YUAN
  2,8252
  % -0,14
 • РУБ RUBLE
  0,2448
  % 0,20
 • BITCOIN/TL
  529388,712
  % -1,37
 • BIST 100
  4.655,21
  % 1,43

Banka Kredisi Borç Sorgulama

Banka Kredisi Borç Sorgulama

Banka Kredisi Borç Sorgulama

Banka Kredisi Borç Sorgulama birçok yolu bankalar tarafından müşterilerine sunulmaktadır. Özellikle korona virüs salgın süreci ile birlikte çoğu vatandaş kredi borçlarını öğrenmek için farklı yollara başvurmaktadır.

Banka Üzerinden Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ülkemizde hizmet gösteren çoğu banka mobil uygulamaları üzerinden borç miktarlarını göstermektedir.

Birden fazla bankaya borcu bulunan vatandaşlar ise Kredi Kayıt Bürolarından veya E-devlet üzerinden borç sorgulaması yapabilmektedirler.

Banka Üzerinden Borç Sorgulama Yolları

Bankacılık sektörü teknoloji anlamında da hızla gelişimine devam etmektedir bununla birlikte hızlı ve güvenilir işlemler daha yaygın kullanılmaya başlanmıştır;

 • Banka internet siteleri
 • Banka müşteri hizmetleri
 • Banka mobil uygulamaları

Hızlı ve güvenli borç sorgulamanın bankalar tarafından sunulan yollarıdır.

Mobil Bankacılık Üzerinden Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mobil bankacılık ile kredi borcu sorgulaması müşterisi olduğunuz bankanın internet sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden yapılabilir. Uygulamaya giriş yaparak borç sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden kredi borcu sorgulamak için T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılmalıdır.

E-Devlet şifresi olmayan kişiler PTT şubelerinden şifrelerini alabilirler. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra arama butonuna ilgili borç konusunu yazarak sayfaya yönlendirilmektedirler.

Findeks Raporu ile Borç Sorgulama

Kredi borçları Findeks raporu ile de sorgulanabilmektedir. Bu rapor aracılığı ile kişiler borçları ve kartlarının geçmişe ait bilgilerine ulaşabilirler.

Ziraat Bankası Kredi Borcu Sorgulama

Ziraat Bankası kullanıcıları mobil uygulama, internet şubesi, müşteri hizmetleri ve banka şubeleri aracılığıyla borçlarını öğrenebilir.

Vakıfbank Bankası Kredi Borcu Sorgulama

Vakıfbank müşterileri mobil bankacılık, internet sitesi ve Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayarak borçlarını öğrenebilir.

QBN Finansbank Kredi Borcu Sorgulama

QNB Finansbank müşterileri bankanın müşteri hizmetlerini arayarak borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilir, bunun yanı sıra E-Devlet üzerinden de borç sorgulama işlemi yapılabilmektedir. T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra bankaya olan borçlarınızı görebilmeniz mümkündür.

Denizbank Kredi Borcu Sorgulama

Denizbank müşterileri bankanın internet sitesi, mobil bankacılık uygulaması ve bankanın müşteri hizmetleri ile kredi borçlarını öğrenebilirler.

Yapı Kredi Bankası Kredi Borcu Sorgulama

Yapı Kredi kullanıcıları mobil bankacılık, bankanın internet sitesi ve müşteri hizmetleri ile borçlarını sorgulayabilir.