• YARIM ALTIN
  4.444,00
  % -0,76
 • AMERIKAN DOLARI
  19,7577
  % 0,19
 • € EURO
  21,4489
  % -0,01
 • £ POUND
  24,6673
  % 0,01
 • ¥ YUAN
  2,8248
  % -0,10
 • РУБ RUBLE
  0,2441
  % -0,07
 • BITCOIN/TL
  530121,734
  % -0,54
 • BIST 100
  4.653,45
  % 1,39

Bitcoin Ayı Piyasasına Girdi, Ne Zaman Yükselecek?

Bitcoin Ayı Piyasasına Girdi, Ne Zaman Yükselecek?

Bitcoin ayı piyasasına girmiş gibi duruyor. Bu durum pek çok yatırımcıyı derinden etkiliyor. Şimdiden ne zaman boğaya geçileceği merak konusu oldu.

Bitcoin, son dönemlerde ciddi bir düşüş yaşıyor. Her geçen dönem daha da düşen BTC, yaşadığı bu düşüşler sebebiyle ayı sezonunun bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoinde yaşanan bu düşüş ile beraber pek çok kişi bitcoinin ne zaman tekrardan boğa dönemine geçiş yapacağını merak etmeye başladı. Bu soruya kesin bir cevap verilemez fakat bazı tahminler yapılabilir. Şunu belirtelim ki bu bir yatırım tavsiyesi değil.

Bitcoin Ayı Piyasasına Girdi, Yatırımcılar Boğadan Umutlu

Bitcoin her ne kadar ayı sezonuna geçiş yapmış olsa da boğa sezonu ile birlikte kendini tekrardan güçlendirebilir. Bitcoin ile birlikte diğer coinlerin de kayıp yaşaması olayın boyutunu gözler önüne seriyor olmakta. Bugün son 24 saatlik grafikleri incelediğimizde değer kazanan bir kripto para birimi olmadığı görülüyor. Bitcoinin düne göre daha düşük bir seviyede bulunması da durumun ciddiyetini bir kez daha gösteriyor. Bitcoin ile ilgili tahmin yapmadan önce genel bir değerlendirme yapmak gerekiyor.

Bitcoin Ayı

Bitcoin Kasım ayının başında ciddi bir değer kazanarak rekor tazelemişti. 68.700 doların üzerine çıkan kripto para birimi BTC, bu seviyeden sonra düşüş yaşamaya başlamıştı. Bitcoinin rekor kırdıktan sonra kademeli bir şekilde düşüş eğilimi yaşamaya başladığı görülüyor. Her dönem bir miktar daha gerilediği görülen BTC, geçtiğimiz hafta büyük bir düşüş yaparak ayı sezonunun daha çok hissedilmesini sağladı. Düşüşün yeni haftada da sürdüğü görülüyor.

Bitcoin ayı sezonuna girmiş olsa bile bazı yatırımcılar şimdiden boğa sezonunun ne zaman yaşanacağını merak etmeye başlamış durumda. Bu konuda kesin bir yorum yapılamaz fakat bazı tahminler verilebilir. Genel olarak değerlendirdiğimizde bitcoinin düşüş trendinde olduğu görülüyor. Bazı uzman isimler ayı sezonunun birkaç ay devam edebileceğini söylerken bazıları 2022 yılının başında boğa sezonunun tekrar aktif olabileceğinden umutlu olduğunu söylüyor.