• YARIM ALTIN
  4.524,00
  % 1,56
 • AMERIKAN DOLARI
  19,8188
  % 0,12
 • € EURO
  21,4506
  % 0,47
 • £ POUND
  24,7487
  % 0,54
 • ¥ YUAN
  2,8286
  % 0,52
 • РУБ RUBLE
  0,2480
  % 0,36
 • BITCOIN/TL
  534273,313
  % 0,12
 • BIST 100
  4.501,73
  % -3,43

Charles Hoskinson Tepki Gösterdi

Charles Hoskinson Tepki Gösterdi

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, gösterdiği bir tepki ile birlikte kripto para gündemine oturdu. Hoskinson’un açıklamasını uzmanlar yorumladı.

Kripto para birimleri günümüzde büyük bir hacme sahip. 1 trilyon doların üzerinde değere sahip olan bu pazar, yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Bitcoin daha kurulduğu ilk dönemde 1 dolar bile değilken günümüzde on binlerce dolar olması dikkatleri üzerine çekiyor. Bitcoinin yanı sıra solana, SHIB ve dogecoin gibi pek çok alt coin de karşımıza çıkıyor. Bunlardan birisi olan cardano, kurucusu ile şu sıralar gündeme oturmuş durumda.

Charles Hoskinson SHIB Tepkisi Paylaştı

Cardanonun kurucusu olan Hoskinson, yaptığı açıklamada uzmanların da dikkatini çekmiş durumda. 2011 yılında kurulan BitPay, kurulduğu dönemden bu yana pek çok kripto para ödeme yöntemini desteklemeye başladı. Zaman zaman yeni kripto paraları da destekleyen BitPay, yakın zamanda yeni bir anket düzenlemişti. Yeni anket için paylaşılan tweette “Sırada hangi kripto parayı desteklememizi istiyorsunuz?” yazarak anket kullanıcıların oylarına açılmıştı.

Charles Hoskinson

Buraya kadar her şey normal fakat asıl olay anket sonucu açıklandıktan sonra başlıyor. Ankette cardanonun yanı sıra solana, SHIB, polygon ve avalanche gibi pek çok kripto para birimi bulunuyor. Anket sonucunu açıklayan BitPay, en çok oy alan SHIB’in artık ödemelerde destekleneceğini duyurdu. Yapılan bu açıklama sonrasında dikkat çeken kısım cardano kurucusu Charles Hoskinson’dan gelen açıklamalar oldu. Charles Hoskinson, BitPay’ın paylaşmış olduğu tweete yanıt vererek “Bu anketin amacı neydi?” şeklinde bir yorum yaptı.

Uzmanlar Charles Hoskinson’un yapmış olduğu bu yorumu değerlendirdi. Kripto para ödeme aracı şirketleri arasında köklü bir şirket olan BitPay’ın yapmış olduğu bu hareket cardano kurucusu tarafından küçümsenmiş olabilir. Uzmanlara göre SHIB şaka amaçlı geliştirilen bir kripto para birimi olduğu için daha ciddi para birimleri varken bu para biriminin seçilmesi kendisini etkilemiş olabilir. Kısacası Hoskinson, bu olaya tepkisini göstermek adına böyle bir tweet atmış durumda olabilir.