• YARIM ALTIN
  4.524,00
  % 1,56
 • AMERIKAN DOLARI
  19,8188
  % 0,12
 • € EURO
  21,4506
  % 0,47
 • £ POUND
  24,7487
  % 0,54
 • ¥ YUAN
  2,8286
  % 0,52
 • РУБ RUBLE
  0,2480
  % 0,36
 • BITCOIN/TL
  536022,224
  % 0,57
 • BIST 100
  4.501,73
  % -3,43

Dogecoin Kabul Edilmeye Başlanıyor

Dogecoin Kabul Edilmeye Başlanıyor

Dogecoin kabul etmeye başladılar. Alınan yeni karar ile birlikte firma daha fazla müşteriye ulaşmayı hedeflediğini dile getiriyor.

Kripto para birimleri, son yılların en çok tercih edilen para birimleri arasında yerini almış durumda. 2009 yılında bitcoin ile birlikte artan kripto para kullanımı günümüzde yalnızca ödeme aracı olarak değil aynı zamanda kazanç elde etme aracı olarak da kullanılıyor. Kripto para birimlerinin kullanımının artması ile birlikte değerlerinde de ciddi bir artış yaşanmış durumda. Sağlık sektöründe ağırlık veren bir firma, artık bazı kripto paralara destek vermeye başladığını duyurdu.

Dogecoin Kabul Edilecek

Sağlık sektöründe hizmet sunan Kanadalı bir firma, yaptığı açıklamada bitcoin, dogecoin, SHIBA INU ve FLOKI INU gibi bazı kripto para birimlerine destek vermeye başladığını söyledi. Yapılan bu açıklama ile beraber şirket, artık sunmuş olduğu sağlık hizmetlerinde kripto parayı ödeme aracı olarak destekleyeceğini belirtmiş oldu. Yalnızca bu firma değil, günümüzde daha birçok firma kripto para birimlerini ödeme sistemlerinde tercih ediyor. Bu da kripto paraların ödeme aracı olarak yaygınlaştığını gösteren bir durum olmakta.

Dogecoin Kabul

Dogecoin kabul eden ve bazı kripto para birimlerine yer vermeye başlayan firma yetkilisi, yaptığı açıklamada bu sistem gelmeden önce banka kartı ve PayPal ile ödeme desteklediklerini belirtti. Şimdi kripto para birimlerini de desteklemekle beraber ödeme araçlarını geliştirdiklerini duyuran firma yetkilisi, atılan bu adım ile birlikte banka kartı ve PayPal hesabı olmayanların da ödeme yapmalarını hedeflemeyi amaçladıklarını belirtti. Yani firma, daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor.

Alınan bu karar ile beraber kripto para piyasasında yaşanan değişim merak ediliyor. Bitcoinde değer artışı görülürken dogecoinde dalgalı bir grafik yaşanıyor. Son 1 hafta içerisinde %7’ye yakın bir değer kaybı yaşayan DOGE, dün ciddi bir artış gerçekleştirdi. Dün sabah saatlerinde 0,21 dolar seviyelerinde dolaşan dogecoin kısa sürede yükselerek 0,23 doların üzerine çıkmış bulundu. B seviyeden sonra kademeli bir şekilde gerileyen DOGE, bugün 0,21 dolar seviyesinde yer alıyor.