• YARIM ALTIN
  4.435,00
  % -0,78
 • AMERIKAN DOLARI
  19,7572
  % 0,19
 • € EURO
  21,4533
  % 0,02
 • £ POUND
  24,6619
  % -0,04
 • ¥ YUAN
  2,8252
  % -0,08
 • РУБ RUBLE
  0,2442
  % 0,00
 • BITCOIN/TL
  530880,624
  % -0,32
 • BIST 100
  4.668,61
  % 1,72

Hillary Clinton Kripto Para Açıklaması Yaptı

Hillary Clinton Kripto Para Açıklaması Yaptı

Hillary Clinton kripto para konusunda önemli açıklamalar yaptı. Eski ABD Dışişleri Bakanı Clinton’a göre kripto paralar risk saçan bir teknoloji.

Kripto para yatırımları her geçen gün daha da artarken ve kripto paraların piyasa değerinde yükseliş sürerken şimdiden bazı kişiler bu para birimleri ile ilgili tehlikelerin bulunduğundan söz etmeye başladı. Bu tehlikelerden söz eden isimlerden birisi de eski Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Hillary Clinton oldu. Kendisine göre kripto paralar ABD ekonomisini etkileyecek düzeyde risklere yol açabilir.

Hillary Clinton Kripto Para Tehlikelerinden Söz Etti

Kripto paralar ile ilgili önemli bir açıklamada bulunan Hillary Clinton, Amerika Birleşik Devletleri’ne rakip olan ülkelerin kripto paralar ile ilgilenmeye başladığını belirtirken bu durumun gelecekte daha da artmasından endişe duyduğunu ifade ediyor. Bu durumun yol açacağı tehlikelerden bahseden Clinton, Amerikan dolarının istikrarının bozulabileceğini savunuyor. Şu anda dünya genelinde döviz rezervleri arasında doların kullanıldığını açıklayan Hillary Clinton, yakın gelecekte artık dolar yerine kripto paraların rezerv olarak tercih edilebileceğini düşünüyor. Bu da Amerika Birleşik Devletleri’nin etkilenebileceği anlamına geliyor.

Hillary Clinton Kripto Para

Hillary Clinton kripto para konusunda neler yapılması gerektiğinden de söz etmekte. Kendisi, kripto paraların yasaklanmasından çok yasal bir zeminin oluşturulmasından yana. Henüz birçok ülke kripto paralarla ilgili bir yasal düzenleme yapmamış durumda. Buna tepki gösteren Clinton, gerekli düzenlemelerin bir an önce yapılması gerektiğini vurguluyor. Clinton’un yapmış olduğu bir diğer açıklama kripto paraların piyasayı kolaylıkla manipüle edebileceği olmakta. Sosyal medyanın seçimi manipüle etmesinden örnek veren Clinton, bunun kripto paraların finans üzerinde kullanılmasıyla da mümkün olabileceğini açıklıyor.

Eski Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, aslına bakarsak daha önce de kripto paralar ile ilgili endişelerini söyleyip bu konuda adım atılması gerektiğini vurgulamıştı. Şimdi açıklamalarına bir yenisini daha ekleyen Clinton, bunun önemli bir durum olduğundan söz ederek en kısa süre içerisinde bir adımın atılması ve bu sorunun çözüme kavuşması gerektiğinden bahsediyor.