• YARIM ALTIN
  4.403,00
  % -1,41
 • AMERIKAN DOLARI
  19,7787
  % 0,19
 • € EURO
  21,4736
  % 0,11
 • £ POUND
  24,6434
  % -0,10
 • ¥ YUAN
  2,8251
  % -0,16
 • РУБ RUBLE
  0,2452
  % 0,34
 • BITCOIN/TL
  529897,431
  % -1,18
 • BIST 100
  4.672,27
  % 1,80

Instagram Yeni Özellikler Kazanacak

Instagram Yeni Özellikler Kazanacak

Instagram yeni özellikler ile birlikte karşımıza çıkacak. Bir yazılım geliştiricisi Instagram’ın yeniliklerinden söz etmiş oldu.

Instagram, Meta şirketi tarafından geliştirilen bir uygulama olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Son zamanlarda yaptığı güncellemeler ile ön plana çıkan Meta, Instagram uygulamasında da önemli yeniliklere yer veriyor. Yeni yapılacak olan güncellemeler ile ilgili de bazı bilgiler öne çıkmaya başladı. Bir yazılım geliştiricisi, Instagram’a gelecek olan iki yeniliği keşfettiğini duyurdu.

Instagram Yeni Özellikler Sağlıyor

Instagram’a gelecek olan yeniliklerden birisinin Facebook gizlilik seçeneği olacağı belirtiliyor. Bildiğiniz üzere Instagram’da paylaşım yaparken kullanıcılar gizlilik seçeneğinden yararlanabiliyor. Instagram gönderisini paylaşmadan önce gizlilik ayarlarından yararlanan kullanıcı bu ayarı eğer diğer platformlara paylaşım yapacaksa bu platformlar için bir düzenleme yapamıyor. Örneğin Instagram üzerinden gönderi paylaşıldığında eğer gönderi Facebook’a da paylaşılacaksa gizlilik ayarı yer almıyor.

Instagram Yeni Özellikler

Yeni güncelleme ile birlikte Instagram’da paylaşım yaparken bununla birlikte Facebook’ta paylaşma seçeneğine ek olarak Facebook gizlilik ayarları seçeneği de bulunuyor olacak. Önceden böyle bir özellik yer almıyordu ve kullanıcı Facebook üzerinden gizlilik ayarlarını düzenlemek zorunda kalabiliyordu. Artık Instagram üzerinden Facebook düzenlemesi yapılabiliyor olacak fakat bu özelliğin ne zaman geleceği hakkında net bir bilgi sunulmadı.

Instagram yeni özellikler ile birlikte daha iyi hale geliyor. Bunun dışında geleceği açıklanan bir diğer özellik Boomerang sistemi ile ilgili oldu. Boomerang, Instagram’da hikaye paylaşımı yaparken kamera ile çekilen videonun ileri ve geri oynanmasını sağlayan bir sisteme sahip. Bu sistem ile birlikte üretkenliklerini ortaya koyan pek çok kullanıcı bu zamana kadar çeşitli çalışmalar yapmış durumda.

Boomerang özelliği ile ilgili dikkat çeken eksikliklerden birisi de bu özelliği kullanırken galeriden video eklenemiyor olmasıydı. Kullanıcılar kamera ile video çekebiliyordu fakat farklı bir videoyu ekleyemiyordu. Yeni eklenmesi planlanan özellik ile birlikte artık bu durum çözülüyor olacak. Buna göre Instagram Boomerang özelliği artık yalnızca kameradan çekilen videoları desteklemiyor aynı zamanda galeriden video ekleme özelliğine de kavuşuyor. Özelliğin ne zaman aktif olacağı henüz bilinmiyor.