• YARIM ALTIN
  4.437,00
  % -0,74
 • AMERIKAN DOLARI
  19,7579
  % 0,19
 • € EURO
  21,4362
  % -0,03
 • £ POUND
  24,6582
  % -0,03
 • ¥ YUAN
  2,8253
  % -0,08
 • РУБ RUBLE
  0,2444
  % 0,07
 • BITCOIN/TL
  530958,511
  % -0,27
 • BIST 100
  4.661,15
  % 1,56

Kripto Para Al Sat Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Kripto Para Al Sat Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Kripto Para Al Sat Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

 

Kripto para al sat yaparak, kısa vadeli kazanç sağlamak mümkündür. Her yatırım araçlarından olduğu gibi kripto paradan da kısa ya da uzun vadeli kazanç sağlanmak istenmektedir. Kısa vadeli yatırımlar riskli olsa bile büyük kazançlar elde edilebilir, yatırımdan çok fazla kazanç sağlanabilir. Bunu yapmak için tabiki iyi bir grafik okuyucu olmak gerekiyor. Yapılan birçok alım satım işlemleri grafik ya da diğer analiz araçlarını kullanan kişiler yapabilmektedir. Günlük olarak alım satım yapan bireyler kullandığı araç olan RSI çok iyi bilmelerinden kaynaklanır.

 


RSI Nedir Ve Nasıl Yapılır?

RSI İngilizce olarak açılımı Relative Strength Index olarak bilinmekte ve bu aracın Türkiye karşılığı ise Göreceli Güç Endeksi olmaktadır. RSI, kuruluşu 1978 yılından başlamakta ve Welles Wilder tarafından yapılmıştır. Genel olarak RSI amacı fiyatların artık ya da azalışına bakarak, neler yapılacağına dair fikir yürütmede kullanılır. Bu aracın kullanım aşamaları bilinenin aksine zor değil kolaydır. Örnek vermek gerekirse bulunan bir sitenin grafiğine bakarak göstergeler kısmında göreceli güç endeksinde açılır ve açılan göstergelerde alım satınları değerlendirerek yapılacak hamlede oluşacak riskleri gösterir.

 

Fiyatların düşün olacağı ya da artacağını belirtmektir amacı fakat bu grafikleri iyi yorumladınız. RSI indikatörüne bağlı olarak yapılacak işlemleri doğru görmek, büyük periyotları iyi analiz etmek ve doğru sonuca ulaşmak için bir saatlik gibi bir süre beklemek gerekmektedir.

 

Göstergelerde olacak kırmızı ve yeşil noktaların iyi takip edilmesi gerekir. Yeşil nokta alımları, kırmızı nokta ise satışları temsil etmektedir. Yatırım yapacak bireylerin gün içerisinde yapacakları işlemleri bu sistemden faydalanarak yapması daha doğru olacaktır.

 

Fakat bir diğer risk ise bu işlemlerin her daim doğruyu göstermediği görülmektedir. Bu durumdan dolayı çok ciddi riskleri taşımakta ve yatırımların boşa gitmesine neden olabilmektedir. Kripto paradan alım satım işlemleri altcoinlerden de yapılmaktadır.

Kripto Al Sat Yaparak Nasıl Para Kazanılır

Kripto Al Sat Yaparak Nasıl Para Kazanılır


Altcoin Nedir?

 

Altcoin, şifrelenmiş olan para birimleri demektir. Bitcoin benzeri bir yapısı vardır. Kripto para ve altcoin alım satım yapanlara verilecek en iyi öneri ise altcoin al sat taktiklerini bilmeleri gerekmesidir. Her sektörde olduğu gibi kripto para sektöründe de eğitim almış kişiler, uzman olan kişiler ya da tecrübe kazanmış kişiler yüklü miktarda kazanç sağlamaktadır.

 

Kısaca söylemek gerekirse bu sektörde çok kazanç elde etmek isteyenler yeteri bilgileri almalı ya da tecrübe Sahibi kişilerden destek almalıdır. Kripto paralarını etkileyen bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunlar dünya çapında yaşanan gelişmeler, coinlerin itibarına gelen zedelenmeler ya da değer kaybedici açıklamaların bulunmasıdır.

 

Bunları yakından takip etmeli ve hangi coinlerin değer kaybettiği bilinmeli ona göre işlem yapılmalıdır. Yenileyici yapısından dolayı piyasaya yeni coinler çıkmakta ve ilk çıkmasından ötürü düşük değerler sahiptirler. Bundan dolayı çıkan yeni coinlere dikkat etmeli, buna göre yatırılarınızı yapmalısınız.

 

Kripto para alımlarında ya da satımlarında sabırlı davranmak gerekmektedir, kısa vadeli kazançlar bulunacakta fakat uzun vadeli olanlar daha kazançlı ve sağlam olacaktır. Kripto paralardan kazanmak tabiki yapılmakta ama bilen ve bu işlerle uzun vadeli uğraşan kişiler yapmakta, bilinmeden gerekli bilgileri,  eğitimleri ve taktikleri öğrenmeden çok kazanç elde etmeniz zor hatta kazanç yerine kayıplarının olması gibi durumlar olacaktır.

 

Son olarak bahsetmek istediğim piyasanın dilini, işleyişini ya da nasıl yapıldığını bilmeden böyle acele ile yatırım yapmayınız. Çünkü herkes kazanç için bu sektöre başlamakta ve kazanç isterken olacak aksi durumlar sizi zora sokacaktır.