• YARIM ALTIN
  4.403,00
  % -1,41
 • AMERIKAN DOLARI
  19,7787
  % 0,19
 • € EURO
  21,4736
  % 0,11
 • £ POUND
  24,6434
  % -0,10
 • ¥ YUAN
  2,8251
  % -0,16
 • РУБ RUBLE
  0,2452
  % 0,34
 • BITCOIN/TL
  529897,612
  % -1,18
 • BIST 100
  4.672,27
  % 1,80

Kripto Para Kazancı Banka Tarafından Kabul Edilmedi

Kripto Para Kazancı Banka Tarafından Kabul Edilmedi

Kripto para kazancı banka tarafından onaylanmayan bir kadın mahkemeye başvurarak bankaya karşı dava başlattı. Yaşanan bu olay yatırımcıları düşündürdü.

Günümüzde artık kripto para yatırımları normal görülen bir durum haline geldi. Kripto para borsalarından yapılan bu olay, pek çok kişinin büyük kazançlar elde etmesine neden oluyor. Bazı kişilerin aklında bulunduğu soru eğer gelecekte yüklü miktarda para kazanırsa bankanın bu parayı kabul edip etmeyeceği olmakta. Pek çok kişi bu sorunun cevabını merak etmekte. Böyle bir soru kullanıcıların aklına düşmüşken yakın zamanda yaşanan bir olay finans gündemine düştü.

Kripto Para Kazancı Banka Tarafından Onay Almadı

69 yaşında emekli bir kadın, kendini genç olarak gördüğünü belirtip kripto para birimlerine yatırım yapmanın doğru bir fikir olduğunu düşündü. Bundan birkaç yıl önce 1.500 liralık bitcoin alan bir kadın, yakın zamanda hesabını incelediğinde 1.5 milyon liranın üzerinde kâr elde ettiğini gördü. Yaşadığı sevinç sonrasında hemen bankaya koşan yaşlı kadın, bankadan bu parayı nasıl çekebileceğine dair bir bilgi almaya çalıştı. Banka, yeterli kanıt olduğunda paranın çekilebileceğini belirtti. Çünkü banka şüpheli bir şekilde yaklaşıyordu.

Kripto Para Kazancı Banka

Kadın, bankadan 40 yıldır işlem yaptığını ve bankadakilerin kendisini tanıdığını söylerken böyle bir durum ile karşılaştığından dolayı üzgün olduğunu ifade etti. Kripto para kazancı banka tarafından verilmeyince olayı bir adım daha öteye taşıyan kadın dava açma kararı aldı. Bankanın şüphelendiği nokta ise paranın kara para aklama suçuna karışıp karışma tehlikesinin bulunmuş olması. Yaşlı kadın, yaşanan bu olayın ardından aldığı bir karar ile birlikte bankayı dava etmek için mahkemeye başvurdu.

Emekli kadın, yaptığı açıklamada onlarca yıldır bu bankada işlem yaptığını belirtirken kendisinin de bankadaki görevliler tarafından tanınır biri olduğunu açıkladı. Kara para aklama ile ilgili bir hareketinin olmadığını vurgulayan kadın, bu gibi suçların genel olarak zenginlerin dertleri olduğunu da dile getirerek sözlerine son noktayı koydu.