• YARIM ALTIN
  4.455,00
  % 0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  19,7693
  % 0,05
 • € EURO
  21,4172
  % -0,15
 • £ POUND
  24,6758
  % -0,19
 • ¥ YUAN
  2,8214
  % -0,04
 • РУБ RUBLE
  0,2461
  % 0,02
 • BITCOIN/TL
  540299,699
  % 1,06
 • BIST 100
  4.661,68
  % 1,57

Vatandaşların Refah Seviyesini Yükseltmek

Vatandaşların Refah Seviyesini Yükseltmek

Vatandaşların refah seviyesini yükseltmek için yapılması gereken pek çok şey var. Bu konuda bazılarından söz etmek istiyoruz.

Bir ülkedeki vatandaşların refah seviyesi ne olursa olsun o seviyeyi daha da yükseltmek için gerekli çalışmalar yapılmalı ve ülke daha iyi bir hale gelmeli. İster gelişmiş ülke olsun ister gelişmemiş ülke olsun bir hükümet elinden geleni yapmalı ve bu konuda çeşitli icraatlar için adım atmalı. Vatandaşların refah düzeyinin yükselmesi için pek çok yol bulunuyor.

Vatandaşların Refah Seviyesini Yükseltmek

Vatandaşların refah seviyesini yükseltecek adımlardan birisi elektrik, su ve doğalgazın ücretsiz olması. Bu tamamen değil kısmen ücretsiz olacak. Örneğin elektrik, su ve doğalgaz belirli seviyeye kadar ücretsiz sağlanacak. Sonraki seviyelerde her bir seviyenin üzerinde ücretlendirme artacak. Kısacası bu hizmetler belirli bir seviyeye kadar ücretsiz olacak fakat seviye aşıldığında yüksek ücretler alınacak. Bu proje ile birlikte ülkedeki elektrik, su ve doğalgaz kullanımlarında ciddi bir tasarruf meydana gelebilir ve vatandaşların alım gücü yükselebilir.

Vatandaşların Refah Seviyesini Yükseltmek

Vatandaşların refah seviyesini yükseltmek adına yapılabilecek bir diğer çalışma yerli üretimi arttırmak. Yerli üretim için pek çok fabrika ve üretim tesisi kurulup gerekli güçlendirme çalışmaları yapılmalı. Özellikle ithal edilen fakat ülke içerisinde üretim potansiyeli bulunan ürünlerin yerli üretimi güçlendirilmeli. Bu sayede ülke ekonomisi büyük bir adım atmış olacak. Bunun dışında yapılabilecek bir diğer şey yerli enerji üretimini daha da güçlendirip ithal enerji alımını sonlandırmak. Ülkede boş araziler değerlendirilmeli, daha fazla rüzgar enerjisi, güneş enerjisi ve jeotermal enerji santrali kurulmalı.

Vatandaşların alım gücünü yükseltmek ve ülkedeki ürün ve hizmetlerin fiyatlarının daha çok düşmesini sağlamak adına yapılabilecek bir diğer çalışma ciddi oranda vergi azaltmak. Özellikle vergi miktarı fazla olan ülkelerde birçok verginin kaldırılması hem vatandaşlar hem de çalışanlar için önemli bir ayrıcalık sağlayacak. Vergilerin azaltılmasıyla beraber alım gücü yükselirken bununla birlikte ekonomik açıdan refah seviyesinde ciddi bir yükselme meydana gelecek.